Перейти до основного вмісту
Міжнародний тиждень у Католицькому університеті прикладних наук м. Фрайбург (Німеччина)

Викладач кафедри педагогіки та соціальної роботи, асистент, кандидат педагогічних наук Попов Олександр, а також студентки спеціальностей «Соціальна робота» – Бабій Естер, Бойчук Світлана, Миндришора Каріна, Німак Марія, Поп’юк Анастасія, Федорян Марія-Віоріка – та «Психологія» – Ксенія Власенко – взяли участь у Міжнародному тижні 2025, який проходив із 19 по 23 травня 2025 року у Католицькому університеті прикладних наук м. Фрайбург (Німеччина). Такі заходи проводяться в університеті кожні два роки з метою сприяння міжнародному науковому та культурному обміну.

Цьогоріч міжнародний тиждень проходив під гаслом «Суспільство під тиском: шлях до рівності й справедливості, участі та демократії». Його учасниками стали гості з Колумбії, Болівії, Японії, Норвегії, Чехії, Грузії, Португалії, Марокко, Італії та України, які збагатили програму різноманітними виступами та ідеями.

У межах традиційного для Міжнародного тижня Діалогу Схід–Захід заходу викладач кафедри педагогіки та соціальної роботи, асистент, кандидат педагогічних наук Олександр Попов спільно з колегою з Українського католицького університету (м. Львів, Україна) — доценткою кафедри психології та психотерапії, кандидаткою психологічних наук Оксаною Захарко — представив доповідь на тему «Developing Trauma-Informed Psychosocial First Aid Training Programs: COIL Experience and Results». У ній було представлено підсумки розробки та впровадження англомовної навчальної дисципліни «Травма-інформована первинна психосоціальна допомога». Викладання курсу здійснювалося згідно з концепцією COIL (Collaborative Online International Learning) упродовж 2024/2025 навчального року одночасно в трьох університетах: Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, Українському католицькому університеті (м. Львів, Україна) та Католицькому університеті прикладних наук м. Фрайбург (Німеччина). З німецького боку в розробці та викладанні курсу взяли участь професор, доктор медицини Клаус Муке, докторка, професорка Корнелія Кріхельдорф та докторка Галина Левків.

Великий інтерес викликав також день тренінгів, під час якого німецькі та українські студенти спільно проводили воркшопи з надання первинної психосоціальної допомоги в контексті таких тем як посттравматичний стресовий розлад, депресія та залежності. Слід відзначити, що студенти самостійно визначали зміст і форми роботи, що створювало автентичну й динамічну атмосферу навчання.

На додачу до участі в Міжнародному тижні викладач кафедри педагогіки та соціальної роботи, асистент, кандидат педагогічних наук Олександр Попов також пройшов наукове стажування в Католицькому університеті прикладних наук м. Фрайбург (Німеччина). Одним із його результатів стала розробка плану підготовки спільної наукової статті з колегами з Українського католицького університету (м. Львів, Україна) та Католицького університету прикладних наук м. Фрайбург (Німеччина) для подання до одного з фахових рецензованих видань Німеччини.

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності