Перейти до основного вмісту
Тренінг "Інклюзія без кордонів"
3 жовтня студенти 2 курсу спеціальності «Соціальна робота» взяли участь в тренінгу, який в Чернівецькому відділенні «Гончаренко центру» провів керівник напряму «Інклюзія без кордонів» ГО «Чернівецьке об’єднання «Захист», волонтер, тренер з безбар'єрності Олександр Науменко @naumekocv.

Цього разу заняття зачепило дуже цікаву тему «Основи безбар’єрної мови».

Ми знаємо, що безбар’єрність – це, насамперед, повага до можливостей іншої людини, її вільний доступ до будь-якої сфери життя, навчання, спокійного пересування тощо.

А які існують правила безбар’єрної мови? Як не створювати бар'єри у спілкуванні? Як етично спілкуватися із представниками маломобільних груп населення? Чому безбар’єрність – це невід’ємна частина відбудови країни. І як буде правильно: діти з синдромом Дауна чи сонячні діти; дитина із розладом аутистичного спектра, дитина із РАС чи особлива дитина?

Можливо, дійсно при знайомстві запитати у людини (дитини) як краще звертатися? Це буде, по-перше, етично, по-друге, це буде ввічливо та не образливо для особи, а також гарним тактом вашої поваги.

"Чому це актуально? Тому, що в країні йде війна і кількість осіб які мають ті чи інші вади, збільшується щоденно. Тому про це потрібно та важливо говорити сьогодні". Олександра Полонська.
Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності