
Петрюк Ірина Михайлівна
Працювала на посаді завідувача кафедри до вересня 2020 р.
Вчений ступінь: кандидат педагогічних наук.
Вчене звання: доцент.
Тематика наукових досліджень:
Історія розитку освіти на Буковині, соціальна дезадаптація школярів, шкільна дезадаптація.
Курси, що читає:
- Основи соціально-педагогічних досліджень;
- Технології соціально-педагогічних досліджень;
- Методологія соціально-педагогічних досліджень;
- Основи педагогічної майстерності;
- Педагогіка;
- Основи дефектології;
- Теорія соціальної роботи.
Додаткова інформація:
Місце і дата народження: смт. Теплик Теплицького району Вінницької області, 01.04.1970 р.
Освіта: Закінчила Чернівецький державний університет імені Юрія Федьковича, педагогічний факультет, спеціальність “Педагогіка і методика початкового навчання і народознавство” в 1994 році. Диплом спеціаліста з відзнакою.
Кандидатська дисертація (1998 р.) на тему: «Становлення і розвиток середньої освіти на Буковині (кінець ХIX - початок ХХ століття)». Спеціальність: 13.00.01 – теорія та історія педагогіки. Науковий керівник: проф., к. пед. наук Пенішкевич Дарина Іванівна. Установа, де проведено захист: Прикарпатський університет імені Василя Стефаника.
2008-2010 роки - навчалась в стаціонарній докторантурі. Тема закоординованої докторської дисертації: "Соціально-педагогічні основи подолання дезадаптації учнів загальноосвітньої школи".
З 1993 року працює на кафедрі. З 2002 року - доцент кафедри педагогіки та соціальної роботи.
Керівництво дисертаціями:
Попов О.А «Соціально-педагогічні технології роботи з делінквентною молоддю в Німеччині». Спеціальність 13.00.05 – соціальна педагогіка. (Захист: жовтень 2013р.)
Андрійчук С.В. «Наступність у профілактиці соціальної дезадаптації старших дошкільників і молодших школярів». Спеціальність 13.00.05 – соціальна педагогіка. (Захист: вересень 2014 р.)
Горянін І.І. «Педагогічні основи соціальної роботи з дискордантними щодо ВІЛ сімейними парами». Спеціальність 13.00.05 – соціальна педагогіка.
Наукові стажування:
з травня 2017 р. - «На шляху до запровадження наукової галузі «Освіта дорослих і післядипломна освіта» в Україні. Розробка концепції спеціалізації «Освіта дорослих і післядипломна освіта» у вищих навчальних закладах України» спільно з університетом м. Аугсбурга (Німеччина) (за підтримки Федерального міністерства освіти Німеччини та Міністерства освіти і науки України)
з квітня 2017 р. - „Ost-West-Діалог: «Кронфліктменеджмент та узгодження інтересів» спільно з Католицьким університетом м. Фрайбурга (Німеччина) (за підтримки Служби академічних обмінів Німеччини ( ДААД));
жовтень-грудень 2016 р. - Університет м. Аугсбурга (Німеччина) Тема дослідження «Порівняльний аналіз розвитку громадянської свідомості та громадянської участі дорослих людей в процесі освіти впродовж життя в Німеччині та в Україні»;
серпень - грудень 2016 р. - «Освіта дорослих для демократії та громадянської участі в Україні» у співпраці з кафедрою педагогіки, освіти дорослих та подальшої освіти проф. Е. Майльгаммер університету м. Аугсбурга (Німеччина) (за підтримки ДААД);
травень – листопад 2016 р. - «Просування процесів професіоналізації гсуспільної участі засобами «Підходу можливостей в соціальній роботі і Україні» у співпраці з Католицьким університетом м. Фрайбурга (Німеччина) (за підтримки ДААД).
жовтень-листопад 2015 р. - Католицький університет м. Фрайбурга (Німеччина). Тема наукового дослідження «Порівняльний аналіз освітньої соціальної роботи в Німеччині та в Україні»
травень – листопад 2015 р. - «Підтримка громадянського суспільства в Україні засобами соціальної освітньої роботи» у співпраці з Католицьким університетом м. Фрайбурга (Німеччина) (за підтримки ДААД);
квітень – листопад 2014 р. - «Соціальна робота як професія захисту людських прав. Діяльнісні підходи та методи зміцнення демократії в Україні» у співпраці з Католицьким університетом м. Фрайбурга (Німеччина) (за підтримки ДААД);
листопад- травень 2013 р. - «Сприяння процесам демократизації у суспільних інституціях України через використання медіації» у співпраці з Католицьким університетом м. Фрайбурга (Німеччина) (за підтримки ДААД);
листопад 2011 – вересень 2012 рр. - «Біографія та ідентифікація в соціальній роботі – «Міф Чернівців»: Бінаціональний дослідницький проект українських та німецьких студентів. У співпраці з Католицьким університетом м. Фрайбурга (Німеччина) (за підтримки ДААД);
травень - листопад 2010 р. - «Підтримка демократії в Україні шляхом розвитку громадянського суспільства та соціальної мережевої роботи» у співпраці з Католицьким університетом м. Фрайбурга (Німеччина) (за підтримки ДААД);
вересень 2008 – травень 2009 рр. - «Соціальна робота у сфері ВІЛ/СНІДу та залежностей» у співпраці з Католицьким університетом м. Фрайбурга (Німеччина) (за підтримки Федерального міністерства охорони здоров’я Німеччини та Товариства технічної співпраці (GTZ)).
Наукові стипендії:
червень-липень 2016 р. - стипендія Німецької служби академічних обмінів (ДААД) для дослідження теми «Особливості застосування «Підходу можливостей» в соціальній роботі» Місце дослідження - Католицький університет м. Фрайбурга (Німеччина);
червень-липень 2017 р. - стипендія ДААД для дослідження теми «Особливості соціальної роботи та конфлікт-менеджменту в середовищі біженців та вимушених переселенців». Місце дослідження - Католицький університет м. Фрайбурга (Німеччина).

Мишковський Ростислав Володимирович
Посада: асистент.

Гаврилюк Лідія Петрівна
Посада: доцент.
Вчений ступінь: кандидат біологічних наук.
Вчене звання: доцент.
Тематика наукових досліджень:
Кризові стани особистості; психічне і соматичне здоров'я людини, діяльність людини в екстримальних ситуаціях; соціально-небезпечні хвороби, шляхи їх попередження; екологічне та ґендерне виховання; захист прав дітей та молоді.
Курси, що читає:
- Кризові стани особистості та шляхи їх попередження;
- Соціально-небезпечні хвороби та технології їх подолання;
- Педагогіка;
- Основи педагогічної майстерності;
- Основи ґендерної соціалізації;
- Психічне і соматичне здоров'я;
- Соціальний супровід клієнта;
- Догляд людей похилого віку;
- Соціальний супровід сім'ї;
- Самоорганізація особистості.
Додаткова інформація:
Місце і дата народження: с. Ягільниця, Чортківського району, Тернопільської області, 10.08.1961 р.
Освіта: закінчила Чернівецький державний університет імені Юрія Федьковича, біологічний факультет, спеціальність “Біологія” в 1983 році. Диплом спеціаліста з відзнакою.
З 1993 року працює на кафедрі.
У 1993 році захистила кандидатську дисертацію на тему: "Донорно-акцепторні взаємозв'язки у системі "лист-плід" у томатів різного ступеня окультуреності". Науковий кернівник: доктор біологічних наук Жакоте А.Г.
Участь у семінарах, тренінгах:
- НДР «На шляху до запровадження наукової галузі «Освіта дорослих і післядипломна освіта» в Україні. Розробка концепції спеціалізації «Освіта дорослих і післядипломна освіта» у вищих навчальних закладах України» (науковці Інституту педагогічної освіти та освіти дорослих Національної Академії педагогічних наук України, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та Університету м.Аугсбург, Німеччина, 2017-2018 рр.).

Манчуленко Лілія Василівна
Посада: доцент.
Вчений ступінь: кандидат педагогічних наук.
Вчене звання: доцент.
ORCID ID
Google Scholar
Тематика наукових досліджень:
Оптимізація професійної підготовки майбутніх педагогів, розвиток їх творчого стилю педагогічної діяльності; вплив сімейного оточення на соціалізацію дітей різного віку та методи корекційно-педагогічної діяльності відхилень у поведінці дітей; формування творчого стилю діяльності майбутнього соціального педагога у процесі педагогічної практики; методика корекційно-педагогічної роботи.
Курси, що читає:
- Методика соціально-виховної роботи в сучасних умовах;
- Педагогіка;
- Основи педагогічної майстерності;
- Корекційна педагогіка;
- Методика корекційно-педагогічної роботи.
Додаткова інформація:
Місце і дата народження: м. Чернівці, 05.03.1980 р.
Освіта: закінчила з відзнакою Чернівецьке педагогічне училище та Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, педагогічний факультет, спеціальність “Початкове навчання”.
Працювала заступником з виховної роботи, у громадській організації "Жінка для жінки", а з 2001 р. працює на кафедрі на посаді доцента.
У 2006 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Формування творчого стилю діяльності майбутніх педагогів у процесі педагогічної практики» (спеціальність 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти), науковий керівник: к.пед. наук, проф. Пенішкевич Дарина Іванівна.

Андрійчук Світлана Василівна
Посада: асистент
Вчений ступінь: кандидат педагогічних наук
Тематика наукових досліджень:
Профілактика дезадаптації молодших школярів у освітніх закладах, наступність у роботі дошкільних закладів і школи з формування соціальної компетентності дітей.
Курси, що читає:
- Самообслуговування та соціально-побутове орієнтування інвалідів
- Основи консультування в соціальній роботі
Місце і дата народження: смт. Заболотів Снятинського району Івано-Франківської області, 23.07.1982 р.
Освіта: у 1999 році закінчила із золотою медаллю Заболотівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів; у 2004 році - Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, спеціальність «магістр соціальної педагогіки, практичний психолог» (диплом з відзнакою). З 2008 по 2014 роки навчалась у стаціонарній аспірантурі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, у 2014 році захистила кандидатську дисертацію в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова (м. Київ) на тему «Наступність у профілактиці соціальної дезадаптації старших дошкільників і молодших школярів» зі спеціальності 13.00.05 – соціальна педагогіка.
Участь у проектах, семінарах: часть у бінаціональному семінарі у рамках проекту «Реформа у сфері охорони здоров’я з основним напрямком – профілактика ВІЛ/СНІДу у закладах системи освіти» (Німеччина, м. Фрайбург) (вересень 2008 року -травень 2009 року), метою якого була розробка навчальної програми для підготовки студентів до профілактики негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі в загальноосвітніх закладах.

Балахтар Валентина Візіторівна
Посада: професор
Вчений ступінь: доктор психологічних наук
Вчене звання: професор
e-mail: [email protected]
ORCID ID
ResearcherID
Scopus Author ID
Тематика наукових досліджень:
психологія, психологія особистості, соціальна робота, становлення особистості фахівця з соціальної роботи, професійне становлення особистості, соціально-психологічний супровід становлення особистості фахівця з соціальної роботи, професіоналізація, професійна компетентність фахівця, навчальний процес за спеціальністю «Соціальна робота», підвищення кваліфікації фахівців з соціальної роботи.
Навчальні дисципліни:
- Прикладні методики в соціальній роботі
- Супервізія в соціальній роботі
Додаткова інформація:
Місце і дата народження: смт. Глибока Чернівецької області, 20.11.1970 р.
Освіта і кваліфікація:
2000-2005 рр. – Чернівецький національний університет імені Ю.Федьковича, м. Чернівці. Спеціальність: «Психологія» Кваліфікація: психолог.
2015-2019 рр. – Науковий кореспондент лабораторії психології особистості ім. П. Р. Чамати Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України
Науковий ступінь:
2010 р. – захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук на тему: «Педагогічні засади організації дозвілля дітей та підлітків у системі позашкільної освіти в україні» (1960 – 1991 рр.) за спеціальністю 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки. Науковий керівник – професор Пенішкевич Дарина Іванівна.
2019 р. – захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора психологічних наук на тему « Психологія становлення особистості фахівця з соціальної роботи» за спеціальністю 19.00.05 – соціальна психологія; психологія соціальної роботи». – Інститут психології імені Г. С. Костюка НАПН України, Київ.
Вчені звання:
2019 р. - доцент кафедри педагогіки та соціальної роботи.
2020 р. – професор кафедри педагогіки та соціальної роботи.
Додаткова освіта: 2011-2012 рр. Базовий курс з Позитивної психотерапії, відповідно до стандартів Всесвітньої Асоціації Позитивної психотерапії та Українського Інституту Позитивної крос-культурної психотерапії та менеджменту (200 год.) й отримала сертифікат консультанта №126-Т від 04.03.2012 р. та World Association for Positive psychotherapy (WAPP) in cooperation with International Academy of Positive and Transcultural Psychotherapy (IAPP), European Federation of the Centers for Positive psychotherapy (EFAPP), Wiesbaden Academy of Psychotherapy (WIAP) Basic consultant of Positive psychotherapy.
Наукова продукція: 136 публікацій, з них 95 наукового та 41 навчально-методичного характеру, в тому числі наукові праці, опубліковані у вітчизняних і міжнародних рецензованих фахових виданнях
Керує підготовкою 1 здобувача наукового ступеня кандидата наук, 2 здобувачів ступеня доктора філософії.
Стажування за кордоном:
2016 - Литовський едукологічний університет, Вільнюс, Литва (108 год)
2018 - Західно-Фінляндський Коледж, м. Гуйттінен, Фінляндія (108 год)
2019 - Вищий Духовний Семінаріум UKSW, Варшава, Польща за програмою «Академічна доброчесність: виклики сучасності» (120 год)
2020 - Вища Школа лінгвістична, Ченстохова, Польща за програмою «Соціально- психологічний супровід фахівця з соціальної роботи» (180 год)
Курси підвищення кваліфікації:
2019 - ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України за напрямом «Психологічне забезпечення управління персоналом організацій»
2020 - НАДС, Українська школа урядування за спеціальною короткостроковою програмою «Тренінг для тренерів «Дистанційні технології підвищення кваліфікації публічних службовців в режимі реального часу»
2021 – Майстер-курс «Специфічні захворювання: психічні, поведінкові, психосоматичні», WAPP. IAPP. EFCPP, WIAP (30 год)
Участь у науково-дослідних проектах:
- Психологиня в рамках проекту «"Institutional Development of Women's NGOs of People with Disabilities in Luhansk Region in the situation of COVID-19" (2021)
- Експертка з психологічних питань у рамках проекту «Реалізація права на здоров’я жінок з інвалідністю в Чернівецькій області», який реалізує ГО «Чернівецька обласна організація людей з інвалідністю «Лідер» за підтримки Міжнародної організації «Пакт» Pact Ukraine (проект «Жінки України: залучені, спроможні, незламні») та фінансової підтримки Уряду Канади (2020)
- Тренер у рамках Програми підвищення кваліфікації державних службовців, створеної за участі Національного агентства України з питань державної служби (НАДС), Українська школа урядування в рамках Програми розвитку ООН в Україні «Онлайн-освіта задля сталого розвитку», громадського проекту Prometheus за фінансової підтримки Федерального уряду Німеччини, наданої через Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ)
- Тренер-психолог у рамках Регіонального навчально-практичного семінару для жінок з інвалідністю «Сприяння реалізації прав жінок з інвалідністю на особистий зріст та творчий розвиток», що проходить в м. Чернівці у листопаді. за ініціативи ВГО «Національна асамблея інвалідів України» та Чернівецької обласної громадської організації інвалідів-візочників «Лідер» (2016-2021 рр.)
- На замовлення представників «Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» у лютому-квітні 2018 р. організувала серію тренінгів на тему: Соціальна політика в територіальній громаді в контексті реформи децентралізації.
- Організація і проведення тренінгів особистісного та професійного розвитку.

Пірен Марія Іванівна
Посада: професор.
Вчений ступінь: доктор соціологічних наук.
Вчене звання: професор.

Платаш Лариса Броніславівна
Посада: доцент.
Вчений ступінь: кандидат педагогічних наук.
Вчене звання: доцент.
Тематика наукових досліджень:
Соціальна інклюзія, інклюзія в освіті; проблеми розвитку українського шкільництва і педагогічної думки (історія та сучасність); історико-педагогічна персоналістика; динаміка сучасних освітніх процесів у світовому вимірі; соціально-педагогічні інноваційні технології.
Курси, що читає:
- Педагогіка з основами педмайстерності;
- Інклюзивна педагогіка;
- Основи інклюзивної освіти;
- Особистість в інклюзивному просторі;
- Основи дефектології.
Додаткова інформація:
Місце і дата народження: м. Чернівці, 25.05.1974 р.
Освіта: Закінчила Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, педагогічний факультет, спеціальність “Початкове навчання” в 2002 році. Диплом спеціаліста з відзнакою.
З 2002 року працює на кафедрі.
У 2009 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Педагогічні ідеї та освітня діяльність Омеляна Поповича» (спеціальність 13.00.01 – теорія та історія педагогіки), науковий керівник - проф., к. пед. наук. Пенішкевич Дарина Іванівна. З 2011 року - доцент кафедри загальної та соціальної педагогіки.

Цимбалюк Наталія Сергіївна
Посада: асистент
Вчений ступінь: кандидат психологічних наук
Тематика наукових досліджень:
Молодіжний потенціал, психологічне здоров’я, саморегуляція особистості, психологічний імунітет, активізація внутрішніх ресурсів, практичне застосування психотехнологій.
Курси, що читає:
- Етика соціальної роботи;
- Стрес-менеджмент в професійній діяльності;
- Соціальна робота з сім'ями.
Додаткова інформація:
Місце і дата народження: м. Чернівці, 28.11.1983 р.
Освіта: Закінчила Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, біологічний факультет (кафедра фізіології та медичної психології), спеціальність “Психологія” в 2006 році.
2004 - 2005 - лаборант кафедри фізіології та медичної психології.
2007 - 2008 - асистент кафедри фізіології та медичної психології.
2006 - 2014 - практичний психолог Вищого професійного училища №3 м.Чернівці.
2014 - 2016 - старший викладач кафедри соціальної роботи та кадрового менеджменту БДФЕУ
З 2016 - асистент кафедри педагогіки та соціальної роботи
У 2010 захистила кандидатську дисертацію на тему: «Психологічні детермінанти подолання депресивності у підлітковому віці» (спеціальність 19.00.07 - педагогічна та вікова психологія), науковий керівник: д.психол.н., проф. Пов'якель Надія Іванівна.